Budowlańca nie trzeba przekonywać, by rozszerzył swój zestaw sprzętów o akcesorium, jakim jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka. W końcu przyda mu się w wielu sytuacjach. Wkręci i wykręci nią śruby, pomoże też wykonywać otwory w materiałach drewnianych, sztucznych czy metalowych o delikatnej strukturze.

Z kolei domowy majsterkowicz doceni jej zalety w trakcie realizowania niewielkich robót, na przykład przy umieszczaniu w ścianie zawieszki pod obraz czy pogłębianiu łączeń niezbyt pasujących do siebie mebli. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka pozwoli rozwiązać wiele problemów natury budowlanej, jednak czym należy się kierować w trakcie jej kupowania?

Przydatne parametry

Zanim potencjalny klient skupi się na technologicznych aspektach oglądanego produktu, najpierw powinien dokładnie zważyć przedmiot w dłoni. Lekkość, optymalne wyważenie i ogólna ergonomia sprawią, że praca takim urządzeniem nie będzie uciążliwa oraz nie nadwyręży mięśni. Gdy już aspekty fizyczne zostaną dokładnie zbadane, można przejść do parametrów technicznych. Tu znacznym udogodnieniem okaże się przełączanie wkręcania na wiercenie bez zmiany wcześniej obranego momentu obrotowego oraz elektroniczna regulacja tegoż momentu, warunkująca dokładne wykonanie zadania. Skoro mowa o akcesorium, jakim jest akumulatorowa wiertarko-wkrętarka, nie wolno zapominać o samej baterii. Ta musi charakteryzować się długą żywotnością.

Najlepszy sprzęt tylko u renomowanych producentów

Obecnie klienci mają szeroki dostęp do różnego rodzaju sprzętu budowlanego. Również tego nieco mniej znanych marek, jednocześnie kuszącego niższą ceną. Zanim zdecydujemy się na zakup towaru wątpliwej jakości, mądrze zastanowić się, czy taka inwestycja ma sens. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka uznanego przedsiębiorstwa, na przykład firmy Festool, gwarantuje bezawaryjne działanie. A są to cechy, których próżno szukać u konkurencji. W tym przypadku solidność ma niebagatelne znaczenie, dlatego dobrze kierować się rozumem i dokonać przemyślanej transakcji.