W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz jest niczym prawo – to, co nie jest zakazane, jest dozwolone. A obecnie dozwolone jest praktycznie wszystko – od bogactwa klasyki po nowoczesny minimalizm. Ostatnio jednak salony podbija beton architektoniczny. Profesjonalne wycinanie w betonie pozwala na tworzenie nie tylko dekoracji ściennych i blatów kuchennych, ale nawet całych mebli.

Cięcie betonu liną na pomoc architektom

Urządzanie mieszkania za pomocą betonu architektonicznego to zupełnie nowy trend w aranżacji. Możliwy jest on dzięki osiągnięciom technicznym ostatnich lat. Taką aranżację umożliwia cięcie betonu liną (w szczególności diamentową). To niezwykle precyzyjna technika, która pozwala na uzyskanie prostych i idealnie gładkich powierzchni. Dlatego umożliwia tworzenie całych mebli. Poprzez wycinanie w betonie stworzyć można stół, ławę, barek, wyspę, a nawet kanapę. A architektów ogranicza jedynie wyobraźnia.

Wycinanie w betonie a dzieła architektoniczne

Betonowe meble potrafią być artystycznym dziełem samym w sobie. Stoliki kawowe to nie ciężkie, wielkie kloce, ale elementy urzekające swoją lekką prostotą. Kanapy, których podstawa powstała poprzez cięcie betonu liną, robią ogromne wrażenie w połączeniu z miękkim siedziskiem i puszystymi poduchami.
Jest to też idealna propozycja na meble ogrodowe. Co roku można zmieniać ich dekoracje, a same będą właściwie niezniszczalne.

Czy nie za zimno?

Beton uważany jest za materiał „zimny”. Wielu to odstrasza. Boją się, że ich dom zyska wprawdzie nowoczesny, designerski wygląd, ale straci ciepło domowego zacisza. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze – oczywiście beton jest szary, jednak występuje w tylu odcieniach, że da się z niego stworzyć jasne i przestronne wnętrze. Po drugie, nastrój buduje się głównie dekoracjami i dodatkami, a nimi wyczarujemy taką atmosferę, jaką tylko chcemy. A po trzecie, dzisiejsze wycinanie w betonie pozwala nadać mu bardziej opływowe kształty, co wpływa na odbiór mebli. Podsumowując: cięcie betonu liną może nie jest tanie, ale po stronie zysków stoi niezapomniane wrażenie, unikatowe wnętrze i niezniszczalność mebli. Może więc warto to przemyśleć?