Profile aluminiowe LED to pojedyncze listwy aluminiowe, w których można montować taśmy LED a niewątpliwie ich największym atutem jest to, że można je montować praktycznie wszędzie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Bez problemu oświetlimy nimi całe pomieszczenie lub dom a także poszczególne elementy wyposażenia wnętrza.

Jak i gdzie zastosować profile aluminiowe LED?

Aluminiowe profile LED są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz zamontować je pod górnymi blatami w kuchni, w szufladach szaf lub garderobach.  Profile można również wykorzystać jako podświetlenie krawędzi w korytarzach, przy schodach oraz jako oświetlenie nad głową. Profile aluminiowe LED można skracać do pożądanej długości, a także łączyć kilka profili razem w celu wydłużenia instalacji. Taśmę LED można zamontować w profilu po uprzednim przykręceniu jej wkrętami. Później wystarczy już tylko zatrzasnąć plastikową zaślepką, która chroni przed wodą, tłuszczem i innym zabrudzeniami. Dzięki profilom aluminiowym LED uzyskuje się niezliczone możliwości zastosowania. Doskonale nadają się do oświetlenia pośredniego, które tworzy ekskluzywną atmosferę w oświetlanym pomieszczeniu. Listwę można zamontować w taki sposób, aby emitowała światło w jednym kierunku, np. w stronę sufitu lub podłogi, a nawet w dwóch kierunkach, co tworzy idealne oświetlenie. Ponieważ profile wymagają minimalnej przestrzeni ze względu na swoje niewielkie rozmiary, są idealne do zastosowania w miejscach, w których tradycyjna lampa nie zmieściłaby się lub jako zamiennik świetlówki. 

Atuty profili aluminiowych LED

Profile aluminiowe LED zapewniają stałe i spójne światło oraz chronią taśmy LED przed wilgocią, kurzem i innymi niepożądanymi cząsteczkami. Ponadto bardzo ułatwiają czyszczenie, ponieważ wystarczy przetrzeć profil wilgotną szmatką. Łatwość czyszczenia i równomierne światło sprawiają, że profile aluminiowe LED doskonale nadają się do kuchni. Zapewniają one równomierne oświetlenie i można je łatwo zamontować pod szafkami górnymi. Przewód zasilający można wyciągnąć z końca profilu lub wykonać otwór na tylnej stronie profilu, przez który można przeciągnąć przewód. Jeśli kiedyś zajdzie potrzeba wymiany taśmy LED, jest to niezwykle proste. Wystarczy tylko ściągnąć starą taśmę LED i zamontować nową, ponieważ profile aluminiowe LED mogą być ponownie wykorzystane.