Wielu zapewne zastanawia się czy korzystne jest zaciąganie kredytu na dom i wiązanie się z bankiem na wiele lat. Jednakże należy na to spojrzeć w szerszym aspekcie.

Zakup domu jest inwestycją. Zaciąganie kredytu, czyli zawieranie długoterminowego zobowiązania wobec banku może początkowo przerażać, ale dzięki kredytowi można zrealizować zakup nieruchomości, dzięki czemu mamy swoją własność prywatną. Rata kredytu najczęściej równa się wysokości płaconego wynajmu za mieszkanie. Gdy dokona się analizy finansowej kosztów poniesionych na opłaty wynajmu na przestrzeni lat, można zobaczyć, że nie jest to korzystniejsze rozwiązanie niż kredyt. Ponadto raty kredytu po spłaceniu całości zobowiązania ustaną, natomiast opłaty za wynajem mieszkania będą zawsze. Nabywanie nieruchomości czyni z nas ich właścicielami. Posiadanie domu czy mieszkania stanowi swoisty parasol bezpieczeństwa oraz zapewnienie przyszłości swoim potomkom, którzy daną nieruchomość mogą odziedziczyć. W wynajmowanym mieszkaniu właściciel może wypowiedzieć umowę najmu, co skutkuje poszukiwaniem nowego adresu do zamieszkania. Taka sytuacja nie jest korzystna i na pewno nie daje stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa. Dlatego należy się zastanowić czy warto całe życie spędzać w wynajmowanych lokalach czy może zdecydować się na kredyt i spłacać swoją własność.

Wolność w swoim własnym domu bezcennym uczuciem – nieruchomości Żory

Wynajmowanie mieszkania jako proceder długofalowy nie daje nam możliwości nabycia żadnej nieruchomości. Nie posiadamy wówczas żadnego majątku. Nabycie domu jest więc inwestycją, która  poza wartością finansową z biegiem lat zyskuje także wartość sentymentalną. Staje się bowiem rodzinnym gniazdem. Nieruchomości Żory to lokalizacja, w której powstają nowoczesne domy jednorodzinne dające możliwości stworzenia  wymarzonego miejsca dla siebie i swoich najbliższych. Nieruchomości na tym terenie są inwestycją, która zapewni przyszłość kolejnym pokoleniom.