Urządzasz nowy dom? Masz już zaplanowane wszystkie pomieszczenia? Marzy Ci się gabinet w domowym zaciszu, przeczytaj artykuł i sprawdź jak możesz spełnić swoje marzenia.

Układ domowy

Wbrew pozorom rozmieszczenie gabinetu może wkrótce okazać się kluczową kwestią. Z czasem część pracy możesz przenieść do domu i będziesz potrzebować cichego pokoju na przykład na tyłach budynku, od strony ogrodu. W perspektywie przyjmowania osób trzecich i związanych z tym faktem licznych odwiedzin musisz zastanowić się czy Twój cichy gabinet z czasem nie zamieni się w całkiem tłoczne miejsce. Być może lepszym pomieszczeniem na gabinet będzie front domu. Tym sposobem unikniesz oprowadzania potencjalnych interesantów po części prywatnej jak salon czy korytarz prowadzący do poszczególnych pokoi.

Meblokreacje

Wybór miejsca masz już za sobą? Czas na bardzo przyjemny etap jakim jest zakup mebli do Twojego gabinetu. Na początku zastanów się jaki styl ma mieć to pomieszczenie? Nowoczesny a może tradycyjny? Po drugie do czego tak właściwie będzie Ci służył ten pokój? Planujesz wykorzystać to pomieszczenie na przykład do sesji fotograficznych? Pomaluj ściany na biało i postaw na nowoczesne, proste meble o geometrycznych bryłach. Twoja wizja jest bliższa wnętrzu przytulnej biblioteki? Wybierz materiałowe tapety oraz tradycyjne regały na książki oraz duże biurko w centrum pokoju. Kolejna bardzo ważna kwestia to oświetlenie. Z pewnością potrzebujesz dobrego źródła światła do pracy, nie rezygnuj z centralnego żyrandola, już od jesieni dni bywają bardzo szare i ciemne będziesz potrzebować mocnego światła. Lampa na biurko w zależności od stylu, który wybierzesz może być albo bardzo nowoczesna lub przeciwnie wierna tradycji na wzór lamp zielonych lamp z uniwersyteckiej biblioteki. Do długich, jesiennych wieczorów z ulubioną książką idealne będą nowoczesne lampy podłogowe. Taka lampa zapewni Ci nie tylko oświetlenie, lecz także będzie prawdziwą ozdobą pokoju. Wybór jest naprawdę bardzo duży od nowoczesnych lamp w stylu minimalistycznej rzeźby, po tradycyjne trójnogi ze skórzanym wykończeniem.