Dywany owalne tureckie – powinny znaleźć się w każdym domu

Dywan kojarzony jest przez wielu, jako dodatek ocieplający wnętrze. Jest jednak taki rodzaj tego asortymentu, który nadaje pomieszczeniu eleganckiego i stylowego wizerunku. Często stosuje się go w aranżacjach gabinetów lub przydomowych bibliotek. Mowa tutaj o dywanach tureckich. Istnieje wiele rodzajów, jednak największą popularnością cieszą się dywany Yesemek, które nadają niepowtarzalnego klimatu pokojowi, w którym zostały położone.

Dywany Yesemek – co je wyróżnia?

Ktoś może powiedzieć, że tureckie dywany, to produkt jak każdy inny. Niestety nie możemy się z tym zgodzić. Brąz, jaki posiadają w sobie dywany Yesemek nadaje głębi każdemu pomieszczeniu, sprawiając, że jest ono jeszcze bardziej majestatyczne. Dlatego ten rodzaj dywanów, dokładnie w tym kolorze, wykorzystywany jest w gabinetach dyrektorów lub ważnych osobistości.

Dywany owalne – do czego służyły i służą do dziś Turkom?

Dywan owalny dla Turka nigdy nie był zwykłym produktem. Jego główną funkcją była izolacja podłogi. Jednak czy tylko? Okazuje się, że w dawniejszych czasach dywany wykorzystywano również, jako dywaniki modlitewne, czy co ciekawe – ściany, które przedzielały jedną wielką izbę na mniejsze pomieszczenia. Dopiero gdzieś na szarym końcu pojawia się funkcja estetyczna. Tutaj wykorzystywano szczególnie dywany owalne, tkane z jedwabiu.