Przystawki do łóżka to rozwiązanie, które zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala na zbudowanie silnej więzi.

Łóżko dostawne to praktyczne rozwiązanie dla rodziców i dla maluchów. Przystawki do łóżka zapewniają komfortowy wypoczynek i bliskość bez konieczności dzielenia się łóżkiem.

Udany kompromis

Przystawki do łóżka to sposób na komfortowy i zapewniający dziecku bezpieczeństwo wypoczynek. Gwarantują bliskość i stały kontakt z dzieckiem podczas snu. Dzięki nim można w nocy być blisko malucha i jednocześnie mieć własne łóżko dla siebie. Łóżeczko dostawne dla niemowlęcia to spore ułatwienie dla rodziców, którzy chcą przebywać jak najbliżej dziecka. Z jednej strony wyznacza mu ono własną strefę i własne miejsce – tym różni się od spania w jednym łóżku z rodzicami. Z drugiej, łóżeczko dziecka stanowi niejako przedłużenie łóżka rodziców. Najczęściej jeden z boków można błyskawicznie zdemontować albo podnieść i następnie – równie błyskawicznie – złączyć łóżka ze sobą. Nie bez znaczenie powinien być dla nas również wygląd łóżeczka. Na szczęście oferta przystawek do łóżka pozwala dobrać łóżeczko również do wystroju sypialni. Korzystajmy z możliwości wyboru koloru czy kształtu niektórych elementów łóżeczka.

Udogodnienia

Co wziąć pod uwagę rozważając zakup przystawki do łóżka? Musi być ona stateczna, więc jeśli posiada kółka, musi mieć również solidne blokady, które nie dopuszczą do odsuwania się łóżeczka do łóżka rodziców. Ważną kwestią jest również wielostopniowa regulacja wysokości łóżeczka, bo to zapewni znalezienie wysokości zbieżnej z łóżkiem rodziców. Bardzo fajną funkcją jest możliwość pochylania łóżeczka, by ustawić je pod pewnym kątem. To rozwiązanie świetnie się sprawdza, gdy maluch jest tuż po jedzeniu i chcemy ograniczyć ryzyko zachłyśnięcia. Dużym udogodnieniem jest pojemnik lub kosz pod łóżeczkiem, który możemy wykorzystać na niezbędne akcesoria. Dobre przystawki do łóżka nie mogą być też szczelnie zabudowane. Materiał powinien umożliwiać właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz łóżeczka. Ważny jest też materacyk, w który wyposażone jest łóżeczko. Sprawdźmy przed zakupem, czy nie jest on zbyt cienki lub za miękki. Jeśli szukamy dostawki z funkcją łóżeczka turystycznego, sprawdźmy czy dobrze i łatwo się składa. Niektóre modele są wyposażone w specjalną torbę do przenoszenia, co jest dodatkowym atutem.