Fototapety powróciły. Po czasie, gdy praktycznie zniknęły z rynku, od paru sezonów znów na nim goszczą i są z otwartymi ramionami przyjmowane w wielu domach jako niebanalny element wystroju. Tym bardziej, że fototapety powróciły w całkiem nowych odsłonach. Charakteryzują się wysokiej jakości nadrukami 3D, wytrzymałymi materiałami, bardzo szerokim wzornictwem, a także zastosowaniem. Oprócz dobrze znanych ściennych fototapet, ostatnio bardzo modne i często stosowane są fototapety na drzwi. Pozwalają one i temu elementowi domowego wyposażenia nadać niebanalnego wyglądu i odświeżyć go w sposób prosty i szybki wystrój.

DRZWI JAKO ELEMENT WYSTROJU

Drzwi wewnętrzne przeważnie są traktowane jako element funkcjonalny mieszkania. Głównie dbało się o to, aby wyglądały na tyle neutralnie, żeby pasować do wystroju wnętrza. Nie poświęcało się im zbyt dużej uwagi. Dzięki fototapetom drzwi mogą się stać elementem dekoracyjnym, przykuwającym uwagę i nadającym pomieszczeniu spójności. A to dlatego, że dzięki szerokiemu wzornictwu łatwo da się dzięki nim podkreślić styl mieszkania czy też nawiązać do motywu przewodniego wystroju (sztuki, muzyki, natury czy filmu). Fototapety na drzwi można potraktować jako… niebanalne obrazy. Mogą one przedstawiać w sposób przewrotny drzwi w innym stylu, niż panuje u nas w domu, albo też jakąś przestrzeń – uliczkę, kawałek ogrodu, leśną kładkę czy nadmorskie molo. Dzięki tym ostatnim rozwiązaniom niewątpliwie optycznie powiększymy metraż pomieszczenia i nadamy mu za pomocą tego prostego triku przestrzeni.

FOTOTAPETA NA DRZWI – SPOSÓB NA RENOWACJĘ

Drzwi są narażone na zniszczenia i zabrudzenia. W związku z tym, gdy chcemy je w sposób prosty i szybki odnowić, także warto postawić na fototapety na drzwi. W ten sposób odświeżymy nie tylko same drzwi, ale i całe pomieszczenie. Poza tym będziemy mogli liczyć na trwałość takiego rozwiązania, gdyż fototapety są wykonane z wytrzymałych materiałów flizelinowych. Możemy być też spokojni o trwałość nadruku – nie ulegnie on zniszczeniu od promieni słonecznych czy też w wyniku dbania o jego czystość.