Urządzając mieszkanie, większość z nas nigdy nie wpadłaby na to, aby do pomalowania ścian użyć granatowego koloru. Niektórzy jednak decydują się na ten krok i co ciekawe – kolor ten doskonale sprawdza się w nowoczesnych otwartych wnętrzach. Okazuje się, że kolor ten wydobywa z mieszkania jego głębię. Owszem jest odrobinę wyrafinowany, jednak spokojny, dzięki czemu jest doskonała alternatywą dla kolorów, które mają w mieszkaniach wszyscy – beżów i szarości.

W jakich miejscach użyć tego kontrowersyjnego koloru, aby nadał mieszkaniu idealnego wyglądu? Jeśli sami nie potrafimy określić, w którym miejscu chcemy posiadać ów kolor, warto zwrócić się o pomoc do architekta wnętrz, który określi, gdzie granatowy będzie wyglądał najlepiej. Jeśli jednak mamy odpowiedni zmysł i sami poradzimy sobie z urządzeniem mieszkania, pamiętajmy, że granatowy doskonale wygląda w miejscach, gdzie przestrzeń jest otwarta. Doskonale sprawdzi się na frontach szafek kuchennych oraz w jadalni, która oddzielać będzie aneks kuchenny od salonu. Jeśli decydujemy się na to, żeby kolor pojawił się w całym mieszkaniu, możemy go użyć także na meblach łazienkowych, jak również w sypialni. Bardzo stylowo i elegancko będzie wyglądał granatowy zagłówek do łóżka. Żeby mieszkanie nie wydawało się monotonne, warto wykorzystać różne odcienie granatu. W sypialni doskonale sprawdzi się bardzo przygaszony odcień.

Decydując się na ten kolor, musimy mieć świadomość, że jest on bardzo absorbujący. Pochłania wiele światła, dlatego warto zestawić go z jasnymi meblami i kolorami. Doskonale sprawdzi się tutaj biała barwa.

Taka aranżacja wnętrza należy do kontrowersyjnych, ale jest naprawdę elegancka i stylowa. Decydują się na nią osoby, które nie lubią tradycyjnych rozwiązań i posiadają duże i przede wszystkim otwarte mieszkanie. Ciemne kolory niestety pomniejszają pomieszczenia, dlatego nie warto stosować ich tam, gdzie mamy mały metraż. Niemniej jednak kolor granatowy, choć kontrowersyjny, jest doskonały do mieszkania.