Mieszkanie powinno kojarzyć się z oazą spokoju, miejscem wypoczynku i oddechu po ciężkim dniu.

Dlatego urządzając je, poświęcamy wiele uwagi każdemu, nawet najdrobniejszemu, szczegółowi. Chcemy, aby wystrój mieszkania odzwierciadlał nasz gust, osobowość a jednocześnie, żeby każde z pomieszczeń zapewniało nam komfort. Z tych przyczyn wybieramy odpowiednie kolory ścian, meble czy też armaturę. Szczególnie dużą uwagą warto obdarzyć miejsce, w którym śpimy, niezależnie od tego czy jest to duża sypialnia, czy po prostu łóżko w pokoju.

Łóżko, czyli pełen relaks

Coraz częściej rezygnuje się z mebli do spania takich jak wersalka, rogówka czy tapczan, w których miejsce do leżenia jest wmontowane od nowości. Twardość powierzchni przeznaczonej do spania w tych meblach jest podyktowana przez producenta i nie mamy na nią żadnego wpływu. Dlatego obecnie królują łóżka, do których możemy dobrać odpowiedni materac. Materace można kupić w różnych rozmiarach, zarówno do łóżek dziecięcych, pojedynczych, jak i małżeńskich. Nabywając materac, możemy dostosować go do swoich potrzeb i upodobań. Wśród materacy dostępne są takie dla alergików (materace lateksowe i kokosowe), jak i dla osób za schorzeniami kręgosłupa. W każdym przypadku odpowiedni materac powinien zapewnić wygodne ułożenie ciała i pozwolić na całkowite rozprężanie mięśni. Ostatnio dużą popularnością cieszy się materac 7-strefowy.

Materac 7-strefowy, czyli komfort w każdym miejscu

Układając się do snu, często szukamy pozycji, w której każda część naszego ciała będzie spoczywała wygodnie, dzięki czemu rano nie będzie nam nic dolegać, a w nocy będziemy spać spokojnie nie nękani skurczami. Nieprzerwany sen bez tzw. Wiercenia się to marzenie wielu ludzi. Z tych też powodów producenci zadbali, żeby w materacu były różne strefy twardości. Na czym to polega?

W materacu są wydzielone poziomy strefy twardości, aby każdy fragment jego powierzchni dobrze podtrzymywał inną część sylwetki. Innego podłoża potrzebuje na przykład głowa, a innego nogi czy odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Materac 7-strefowy właśnie w ten sposób zapewnia komfort snu i odpoczynek całego ciała. Pełne rozluźnienie sprzyja też odpowiedniej pracy organów wewnętrznych. Oprócz tego, podział na strefy powoduje mniejsze odkształcanie się materaca w miejscach, gdzie jest on najbardziej obciążony.

W każdym typie

Materac 7-strefowy może być zarówno piankowy, jak i kieszeniowy. W każdym przypadku materac jest podzielony na strefę:

  • Głowy
  • Barków
  • Lędźwi
  • Miednicy
  • Ud
  • Łydek
  • Stóp.

Taki podział wydaje się bardzo praktyczny, biorąc pod uwagę budowę człowieka i ciężar poszczególnych części jego ciała. Na pewno materac 7-strefowy docenią osoby ze schorzeniami kręgosłupa – taki materac doskonale go podpiera w każdym miejscu. Materac 7-strefowy to kolejny krok w zapewnieniu spokojnego snu. Powinien ucieszyć on osoby, które preferują zarówno twarde, jak i miękkie podłoża do spania. Wybierając taki materac, możemy być pewni, że nie będziemy się w niego zapadać, a każda część naszego ciała będzie odpowiednio przylegać. Dla pełnego komfortu, kupując materac, warto zadbać o odpowiedni pokrowiec wykonany z naturalnych włókien. Taki komplet to  gwarancja odpowiedniej bezproblemowej konserwacji materaca oraz higieny snu.