Chcesz mieć modne i eleganckie wnętrze, a zarazem przesłonę okna, dzięki której spojrzenia ciekawskich sąsiadów nie będą Ci obce? Nie pozostaje Ci nic innego, jak zamontowanie odpowiedniego zabezpieczenia. Mogą to być firanki wraz z zmieniającymi zasłonami lub żaluzje fasadowe, które doskonale zastąpią to pierwsze rozwiązanie.

Jeśli nie jesteś do nich przekonana, przeczytaj poniższy artykuł. Odpowiemy w nim przede wszystkim na dwa pytania: czym są żaluzje fasadowe oraz na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru, żeby służyły przez lata i żeby każdy użytkownik był zadowolony z ich posiadania. Zachęcamy do lektury.

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe to nic innego, jak osłona okienna, która doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie tylko chronią przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, ale również nie dopuszczają do przedostania się ciepła z zewnątrz. Doskonale zatem sprawdzą się podczas upalnych dni. Ich montaż jest niezwykle łatwy, ponieważ montuje się je do ściany lub ramy okiennej. Co więcej, cały mechanizm pozwala na to, aby do pomieszczenia wpuścić tyle światła, ile akurat potrzebujemy. Wspomniany produkt idealnie pasuje do nowoczesnych domów i mieszkań, jednak mnogość modeli sprawia, że z powodzeniem sprawdzą się także w mieszkaniach urządzonych w innym stylu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru żaluzji?

Zanim zdecydujecie się na żaluzje fasadowe powinniście poznać ich charakterystykę. Te, inaczej niż rolety, montowane są na zewnątrz budynku, przede wszystkim na oknach lub witrynach. Zakładane są we wnęce okiennej lub bezpośrednio na ścianie. Jak wspomnieliśmy powyżej, nie tylko chronią przed wzrokiem ciekawskich, ale również przed intensywnym słońcem. Co więcej, ich opuszczenie sprawia, że szyby okienne nie nagrzewają się, dzięki czemu w pomieszczeniu jest chłodno.

Wybierając tego rodzaju produkt pamiętaj o tym, aby sprawdzić, z jakich materiałów zostały wykonane. Trzeba bowiem zaznaczyć, że powinny być odporne na nienajlepsze czynniki atmosferyczne. Musisz przede wszystkim zastanowić się, z której strony świata będa okna, w których chcesz zamontować żaluzje fasadowe. Pamiętaj przy tym, że lamele, z których zostały wykonane, powinny być bardziej sztywne, niż w tradycyjnych żaluzjach. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że będą odporne na warunki atmosferyczne. Tylko te wykonane z najwyższej jakości stali ocynkowanej oraz specjalnych tworzyw sztucznych dają pewność, że żaluzja nie niszczeje pod wpływem deszczu i słońca. Warto o tym pomyśleć już na etapie wyboru, bo jesteśmy pewni, że nikt nie chciałby po roku czy dwóch wymieniać tego rozwiązania na nowe.