Chcesz wybudować dom? Zastanawiasz się, jaki projekt wybrać? Marzysz o tym, by dostosować go do potrzeb wszystkich domowników? W takim razie skorzystaj z pomocy doświadczonego i kreatywnego architekta. Doradzi Ci, jakie projekty domów jednorodzinnych w Kielcach sprawdzą się najlepiej w Twojej sytuacji.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z poddaszem?

Takie projekty cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają oddzielić strefę dzienną od nocnej, ułatwiając domownikom swobodne funkcjonowanie. Na górze możesz zaprojektować sypialnie, a na dole kuchnię otwartą na salon, jadalnię, pomieszczenia gospodarcze, kotłownię i gabinet. Jeśli cenisz sobie wygodę, zdecyduj się na dwie łazienki z toaletą: jedną na dole, a drugą na poddaszu. Ze względu na skosy, aranżacja łazienki na górze, może stanowić pewne wyzwanie. Doświadczony architekt na pewno sobie jednak z tym poradzi. 

Jeżeli często odwiedzają Cię goście, wydziel pokój gościnny na parterze. Wybierając projekty domów jednorodzinnych Kielce, kieruj się wygodą i estetyką.

Na planie parteru możesz uwzględnić garaż i taras z wyjściem do ogrodu. Jeśli na dole mają mieszkać dziadkowie, poszukaj projektów domów jednorodzinnych Kielce, w których pokój seniorów będzie oddzielony od kuchni i salonu. Dzięki temu będą mogli spokojnie wypocząć.

Szukając odpowiedniego projektu, zwróć uwagę na usytuowanie pomieszczeń względem stron świata. Dostosuj je do potrzeb wszystkich mieszkańców. Dom z poddaszem skierowany jest do większej rodziny. Co ważne, zajmuje mniej miejsca niż dom parterowy. Dlatego możesz spokojnie go postawić nawet na niewielkiej działce. 

Ciekawe pomysły na adaptację poddasza

Wybierając projekty domów jednorodzinnych Kielce, zastanów się, jak chcesz zaadaptować poddasze. Pamiętaj, że wcale nie musisz go urządzać w tradycyjny sposób. Jeśli chcesz, przeznacz go na domową siłownię, salę zabaw dla dzieci, biblioteczkę, czy pracownię malarską. Wystarczy, że architekt zadba o prawidłowe oświetlenie, czyli odpowiednio rozmieści okna dachowe lub przeszklenia. Na poddaszu możesz również urządzić pralnię z suszarnią lub pomieszczenie gospodarcze na sprzęt sezonowy.