Chociaż sterylne, nowoczesne wnętrza, obfitujące w meble o prostych, minimalistycznych bryłach, są bardzo popularne, wielu z nas z czasem zaczyna myśleć o dodaniu do nich klasycznych akcentów. Co ciekawe, taka odmiana wcale nie musi wymagać od nas kompletnej zmiany aranżacji – nawet sama wisząca lampa vintage sprawi bowiem, że pomieszczenie nabierze całkowicie nowego charakteru. Bez względu na uprzednią sterylność salonu, akcenty vintage uczynią go cieplejszym, bardziej wyjątkowym. Decydując się na tego typu rozwiązania, powinniśmy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, związanych z doborem klasycznych dodatków.

Równowaga między stylami

Nierzadko okazuje się, że osoby, chcące sięgnąć po wiszące lampy vintage, a także szafki i krzesła tego typu, zwyczajnie zapominają o zachowaniu umiaru. Rozwiązanie to prezentuje się bowiem najlepiej, jeśli dobierzemy tylko kilka klasycznych elementów do pomieszczenia, pozostawiając przynajmniej część nowoczesnych mebli. Całość polega tu bowiem na swoistym porozumieniu ponad podziałami, gdzie sterylna aranżacja koegzystuje na jednej płaszczyźnie z klasycznym, szlachetnym stylem sprzed lat.

Oczywiście, wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Niektórzy będą woleć wymienić kanapę na bardziej oldschoolową, zaś inni sięgną po klasyczne szafki. W stylu vintage najważniejsza jest bowiem własna koncepcja, związana z połączeniem elementów wystroju z dwóch kompletnie odmiennych epok.

Stylowe oświetlenie vintage

Nie da się ukryć, że to właśnie lampy i żyrandole stanowią nierzadko kluczowy element, nadający pomieszczeniu ogólnej estetyki. Z tego też powodu, Polacy bardzo często sięgają po wiszące lampy vintage, urzekające nietypowym wykonaniem, nierzadko wykorzystującym także drewniane akcenty. Oświetlenie tego typu znajdziemy w renomowanych sklepach internetowych, do których należy chociażby LampyStudio. Jeśli zależy nam zatem na uczynieniu pomieszczenia przytulniejszym, zachwycając przy tym naszych gości wyjątkowymi akcentami, styl vintage z pewnością okaże się być strzałem w dziesiątkę!