Ręcznie wyciskany sok jest czymś, co chciałoby się pić każdego ranka. Dzięki nowoczesnym wyciskarkom jest to możliwe w bardzo krótkim czasie.

Wolnoobrotowa wyciskarka do soku

Do najpopularniejszych rodzajów wyciskarek należy wolnoobrotowa wyciskarka do soku, która charakteryzuje się wysoką wydajnością właśnie dzięki swojej wolnej i dokładnej pracy. Wolnoobrotowa wyciskarka do soków miażdży produkty, sprawiając, że sok jest gęstszy i bogatszy w wartościowe składniki – w porównaniu do tradycyjnych sokowirówek.

Wyciskarki do owoców i warzyw

Nowoczesne wyciskarki mogą być używane do wyciskania soku zarówno z warzyw, jak i owoców. Wyciskarki do owoców i warzyw mogą być używane również do wyciskania zdrowych składników z ziół. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład wolnoobrotowa wyciskarka do warzyw i owoców Eldom.

Wyciskarka do cytrusów

Innym rodzajem wyciskarek są nowoczesne wyciskarki do cytrusów, które znacznie różnią się od ręcznych, wykorzystywanych niegdyś w kuchni. Wyciskarka do cytrusów jest w pełni automatyczna i nie wymaga użycia dużej ilości siły. Dobra wyciskarka do owoców cytrusowych oddzieli również pestki od soku i pozwoli na wyciśnięcie całego soku z owocu.

Jakie wyciskarki do owoców i warzyw są najlepsze?

Obecne w polskich sklepach wyciskarki do soków i warzyw nie są sobie równe. Warto więc przed zakupem poczytać opinie na temat danych produktów lub wybrać sklep godny zaufania, taki jak na przykład sklep internetowy EldomAGD.pl, gdzie kupimy świetnej jakości sprzęty kuchenne i akcesoria do całego domu.