Coraz więcej osób decyduje się na gresowe wykończenie łazienki czy kuchni, a nawet innych pomieszczeń mieszkalnych. Trafia on zarówno na podłogi, jak i na ściany. I nic dziwnego – płytki gresowe nadają wnętrzom szlachetnego wyglądu oraz ekskluzywnego szlifu. Żeby jednak móc jak najdłużej cieszyć się tym wysmakowanym nimbem, należy poświęcić trochę uwagi pielęgnacji płytek gresowych. Doskonale nada się do tego dobrej jakości impregnat do gresu NANOSTONE GRESS (polecany również do impregnacji płytek ceramicznych).

Jak stosować impregnat do gresu? Jakie jest jego działanie?

Nakładanie impregnatu do gresu to proces bardzo istotny dla konserwacji płytek gresowych, a przy tym równie nieskomplikowany. Wystarczy spryskać płytki preparatem (za pomocą dołączonego spryskiwacza) najlepiej świeżo po wykończeniu lub remoncie – impregnat do gresu tworzy na nim ochronną warstwę, która działa jak tarcza przeciwko wilgoci i wszelkim zanieczyszczeniom, przez co nie mogą one wniknąć w głąb struktury. Dzięki temu sprzątanie staje się dziecinnie proste. W celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się aplikować impregnat do gresu raz na dwa lata.

Impregnat do gresu – cudowny sprzymierzeniec w Twoim domu

Podsumujmy zatem korzyści płynące z profesjonalnego preparatu do impregnacji NANOSTONE GRESS:

  • nadaje się zarówno do powierzchni gresowych, jak i ceramicznych,
  • zapewnia im optymalną trwałość,
  • tworzy na płytkach hydrofobową powłokę odpychającą wilgoć oraz uniemożliwiającą zbieranie się wilgoci i drobnoustrojów,
  • ułatwia utrzymanie porządku,
  • poręczny spryskiwacz zapewnia dogodną aplikację.


  • Impregnat do gresu NANOSTONE GRESS to preparat z najwyższej półki w konkurencyjnej cenie, którego koszta zwrócą Ci się w formie zaoszczędzonych nakładów pracy przy sprzątaniu oraz nakładów finansowych, które nie impregnując płytek rychło musiałbyś przeznaczyć na remont. Jeśli impregnat do gresu to to, czego potrzebujesz, nie musisz dalej szukać. Wybierz NANOSTONE GRESS i miej problem z głowy.