Mieszkania poddaszowe są piękne, jednak dla wielu z nas trudne do urządzenia. Gros osób nie wyobraża sobie, jak można funkcjonalnie urządzić takie pomieszczenia. Przeszkadzają im na każdym kroku skosy i belki wystające ze ścian. Niektórzy jednak wybierają jedynie takie mieszkania, ponieważ uważają, że są klimatyczne.

O ile sypialnię da się urządzić bez większych problemów, o tyle inne pokoje, jak sypialnia, czy kuchnia, mogą niektórym sprawić nie lada problem. Nie ma się jednak czego bać. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, aby taki salon urządzić, poprośmy o pomoc architekta wnętrz. Ten z pewnością będzie wiedział, jak funkcjonalne urządzić salon na poddaszu, aby był nie tylko piękny, ale przede wszystkim funkcjonalny.

Jak w każdym salonie, również w tym na poddaszu, nie może zabraknąć charakterystycznych mebli, do których należą:

  • miękka sofa
  • stolik kawowy
  • fotel.

Miękka sofa, to mebel, na którym z przyjemnością będziemy spędzać leniwe popołudnia, relaksując się po całym dniu ciężkiej pracy. Jeśli dodamy do niej stolik kawowy, zrobi się przytulne miejsce, gdzie kawę będziemy mogli wypić z naszymi przyjaciółmi czy rodziną. Fotel zaś koniecznie musi być w intensywnym kolorze. Dzięki niemu pomieszczenie znacznie się ożywi i z pewnością nabierze charakteru.

Jeśli będziemy mieli możliwość wybrania miejsc, gdzie pojawią się okna dachowe, wybierzmy takie, w którym będziemy mogli umieścić miękkie poduszki. Dzięki nim stworzymy miejsce, z którego wieczorami będziemy mogli podziwiać gwieździste niebo. Na belkach warto zawiesić modne obecnie oświetlenie, które nazywane jest cotton ball.

Kolejnym pomieszczeniem, które może wydać się ciężkie do urządzenia jest kuchnia. Nic bardziej mylnego. Na poddaszu można stworzyć nietuzinkową aranżację tego wnętrza. Wystarczy zamówić meble na wymiar. Warto zabudować każdy najmniejszy zakamarek. Pozwoli to utrzymać kuchnię w całkowitym porządku. Jedyne co na poddaszu może nam sprawić kłopot, miejsce na kuchenkę. Absolutnie nie powinniśmy jej montować pod skosem, ponieważ nie będziemy mogli dołączyć do niej okapu, który jest niezbędnym elementem kuchni.