Kiedy domy budowali nasi rodzice i dziadkowie, nie do pomyślenia było, aby taras łączyć z salonem. Były to dwie odrębne przestrzenie, których granic strzegł mur i drzwi. Obecnie trendy się zmieniają i zacieranie granic pomiędzy tymi dwiema przestrzeniami stało się bardzo modne. Jak to zrobić? Pokażemy poniżej.

Jeśli podczas budowy domu zdecydujemy się na to, aby nasz salon był połączony z tarasem, dobrze jest już przy wyborze projektu domu zadbać o to, aby znalazł się w nim nasz pomysł. Współcześni architekci potrafią uzyskać taki efekt poprzez zamontowanie na jednej ścianie salonu szkła, wielkoformatowych okien czy przesuwnych drzwi. Jeśli decydujemy się na taki krok musimy mieć świadomość tego, że zarówno salon, jak i taras muszą być urządzone w taki sposób, aby bezwzględnie tworzyły jedną całość. Wyjątkiem jest, kiedy właściciel domu nie boi się eksperymentów, łączeni ze sobą różnego rodzaju stylów, kolorów czy struktur. W momencie, kiedy jesteśmy tradycjonalistami, pamiętajmy, że podłogi, meble, ściany i dodatki muszą być dokładnie w tym samym stylu w salonie i na tarasie. Chodzi tu nie tylko o te same struktury i kolory, ale również o jakość mebli. Każdy, kto łączy salon z tarasem musi mieć na uwadze, że nie może w salonie postawić mebli z najwyższej półki, zaś na tarasie najtańszych, wykonanych z plastiku. Decydując się na taki krok, również meble muszą być tak samo dobre jakościowo.

Jeśli chcemy, aby obie przestrzenie przenikały się wzajemnie, muszą mieć podobną kolorystykę, meble struktury, czy materiały wykończeniowe. Dzięki temu zachowamy efekt iluzji, który pozwoli każdemu, kto wejdzie do naszego domu myśleć, że nasz salon rozpościera się jeszcze na tarasie i odwrotnie. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, jednak po wykonaniu go należycie można liczyć na niebywały efekt, który zachwyci nie tylko nas, ale również naszą rodzinę i znajomych. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi decyduje się na taki krok. Mają odrobinę ogrodu w domu i dom w ogrodzie. Jest to z pewnością ciekawa aranżacja godna rozważenia.