Schody nie muszą być tylko sposobem na przemieszczenie się z jednej kondygnacji domu na drugą. Równie dobrze mogą stanowić element dekoracyjny, wzmacniający styl właściciela, a nawet stanowić centrum naszego domostwa. Wszystko zależy od ich wyglądu i stylu, w jakim zostały wykonane i zamontowane.

Modne schody

Schody coraz częściej stają się niezmiernie ważną częścią domu, która ma na sobie skupiać uwagę gości. Panuje trend, by je eksponować. Modne i nowoczesne, albo wręcz przeciwnie klasyczne – mają odzwierciedlać gusta właściciela. Stosowane są więc różne materiały: z jednej strony stawia się na drewno lub metal, z drugiej zaś coraz częściej łączy się drewno, stal i szkło w jednym projekcie.
Konstrukcje schodów także bywają rozmaite: od typowo minimalistycznych, wręcz industrialnych; poprzez proste drewniane projekty z klasyczną balustradą; aż po metalowe, fantazyjnie skręcone w spirale.

Właściciele coraz śmielej też korzystają z palety kolorów. Nie ma tutaj złych rozwiązań, gdyż dobrane barwy mają znaczenie. Wszystko zależy od oczekiwań właściciela. Mimo braku ograniczeń modowych, większość ludzi zwraca uwagę na tanie schody, którym później nadaje cechy swojego stylu. Takim sposobem jest choćby wykorzystanie koloru.

Nie musi być jednostajnie!

Schody nie muszą być w oczywistych kolorach. Coraz częściej pojawiają się barwne stopnie, które przyciągają uwagę. W obecnym designie sprawdzają się najbardziej zaskakujące połączenia. Żółte schody są doskonałe w pomieszczeniach z małą ilością światła dziennego. Czarne schody nadają się do dużych pomieszczeń, w których będą istotną częścią wystroju. W małych przestrzeniach natomiast idealne będą schody w kolorze białym, optycznie powiększające pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem są także schody w różnych kolorach – szczególnie w domach, gdzie są dzieci.
Ponadto wielką ozdobą jest piękna, oryginalna balustrada. Może być drewniana, metalowa albo szklana. Wszystko zależy od oczekiwań właściciela.

Producent schodów najlepszym doradcą

Pewności, co do rodzaju schodów najlepiej doda producent. On doradzi w kwestii doboru rodzaju schodów do wnętrza, ich kształtu, wyglądu, czy balustrady. Bywa, że tanie schody bywają niekiedy o wiele bardziej stylowe i dopasowane do pomieszczenia niż te najdroższe.
Jest wiele miejscowości, w których trudno znaleźć fachowców zajmujących się produkcją i montażem schodów. Na szczęście montaż schodów w poznaniu jest dostępny, a firma zajmująca się tą dziedziną profesjonalna i posiadająca doświadczenie.

http://margoschody.pl/