Możesz uwielbiać swój salon. Możesz uważać, że to najcudowniejsze miejsce na świecie. I bardzo możliwe, ze masz rację. Co nie oznacza, że nie możesz sprawić, że będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy.

Możesz też nie lubić swojego salonu, możesz uważać, że to najnudniejsze miejsce na świecie. I pewnie są salony, o których faktycznie można tak powiedzieć. Co łączy te pierwsze salony z tymi drugimi? Piękne i dopracowane, z tymi mniej zadbanymi? To, że można dosyć niskim kosztem sprawić, że staną się niezwykle oryginalnymi miejscami. Wystarczy, wykorzystać potencjał, jaki mają tapety na ścianę 3D, dzięki nim możesz zamienić swój salon we wnętrze greckiej świątyni, fragment Antarktydy lub wybrać, się gdziekolwiek indziej chcesz. Jedynym ograniczeniem są Twoje pomysły i kreatywność, a możliwości praktycznie nieograniczone.

Warto skomponować meble z tapetę

Pomimo braku ograniczeń w możliwościach – istnieje zestaw pewnych zależności i zaleceń dotyczących tego, w jaki sposób najlepiej połączyć ze sobą meble w salonie oraz tapetę. Możemy stworzyć bardziej odważna lub konserwatywną kompozycję w zależności od swoich preferencji. Będzie to zależało w dużej mierze od tego, jakiego nasycenia kolorów użyjemy. W przypadku odważniejszych pomysłów, lepiej dobrać bardziej wyraziste, mocna kolory, które sprawią, że nasz salon zapadnie w pamięć. Natomiast, jeżeli mamy ochotę na lekkie w odbiorze i przyjemne wnętrze, w którym po prostu będziemy się dobrze czuć, wtedy ciekawszą możliwością okażą się bardziej pastelowe i delikatne kolory, które nie narzucają się tym, jak wyglądają, ale tworzą subtelną i lekką w odbiorze kompozycję.

Ważny też jest kolor samych mebli. Spośród wszelkich dostępnych na rynku możliwości, bardzo dobrze sprawdzą się meble o kolorze białym, które są bardzo uniwersalne i można je skomponować praktycznie z każdą tapetą, a i tak będą one dobrze współgrały. Natomiast jeżeli wybierzemy inne kolory mebli i dobierzemy je w odważniejszym stylu, wtedy musimy być ostrożniejsi w wyborze tapety, tak aby jedno i drugie się nie gryzło, a miast tego tworzyło dobrze zbilansowaną i cieszącą nasze oko kompozycję.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjątkowych tapet o różnorodnych wzorach i kolorach. Wierzymy, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie i swojego domu.