Poddasze jest niewdzięcznym miejscem, w którym wiele osób robi strych, ponieważ absolutnie nie mają pomysłu na to, jak zagospodarować tę przestrzeń. Chcemy zatem podpowiedzieć, jak to zrobić, aby ta część domu nie stała pusta lub nie została zagracona.

W zależności od projektu domu, niektóre posiadają na poddaszu skosy już od samej podłogi inne nie. Zarówno te pierwsze, jak i te drugie można doskonale wykorzystać. Cudownym miejscem będzie z pewnością sypialnia, w której wystarczy zamontować odpowiednią ilość okien dachowych. W dzień będą one dostarczały ogromną ilość światła, przez co nasza sypialnia będzie widna, zaś w nocy będą wpuszczały do naszej alkowy światło księżyca i gwiazd, dzięki czemu będziemy czuć, jakbyśmy spali pod chmurką. Tak naprawdę w sypialni zmieścić musi się łóżko, stolik nocny lub komoda. Dlatego jest to pomieszczenie, które najłatwiej jest urządzić właśnie na poddaszu. Jeśli nie lubimy, kiedy rano budzi nas słońce, możemy zawsze w oknach dachowych zamontować rolety.

Jeśli w sypialni będziemy chcieli mieć szafę, pamiętajmy, że w pomieszczeniu, gdzie mamy skosy, może okazać się to trudne do zrealizowania. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – pod skosami możemy zamontować specjalne schowki, które z powodzeniem zastąpią nam szafę. Taka garderoba pozwoli zachować w niej porządek, a szafa nie będzie nam potrzebna.

Innym pomieszczeniem, które, owszem, można tworzyć w pokoju ze skosami, lecz nie należy t do prostych rzeczy, jest salon. Nie wszyscy decydują się na takie rozwiązania, jeśli mają inny wybór. Osoby, które kupiły mieszkanie na poddaszu muszą liczyć się z tym, że skosy i belki będą im towarzyszyły praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie pozostaje zatem nic innego, jak przyzwyczaić się do nich i odpowiednio urządzić całą przestrzeń. Również salon. Kiedy przyjrzymy się temu bliżej, można stwierdzić, że nie jest to najgorszy pomysł, bowiem drewniane belki oraz skosy tworzą w salonie bardzo romantyczny klimat. Da się również to pomieszczenie urządzić funkcjonalnie.