Kuchnia, poza łazienką, to chyba najważniejsze pomieszczenie w każdym domu bądź mieszkaniu.

Spędzamy w niej sporo czasu szykując nawet najdrobniejsze posiłki, nierzadko służy również do ich spożywania, a blaty kuchenne poddawane są nawet najbardziej ekstremalnym testom wytrzymałościowym. I dlatego jeśli planujemy remont kuchni, bądź aranżujemy ją w nowym domu warto postawić na trwałą i estetyczną jakość, i wybrać kamienne blaty kuchenne Gdynia.

W pierwszej chwili może zniechęcić ich cena w porównaniu z blatami z tworzyw sztucznych, ale wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów, by zrozumieć, że na dłużą metę te z kamienia są zdecydowanie bardziej opłacalne. Blaty z tworzyw sztucznych, zwłaszcza w kuchni bardzo szybko ulegają zniszczeniom pod wpływem gorąca, np. po zestawieniu rozgrzanego garnka prosto z pieca. W przypadku granitu i marmuru nie musimy się przejmować takimi rzeczami. Kamień jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur, nie musimy używać specjalnych podkładek pod garnki czy blachy z pieczywem. Granit jest też bardzo odporny na zarysowania, możemy więc kroić i szatkować produkty bezpośrednio na blacie.

W przypadku marmurowego blatu kuchennego wymagane jest trochę więcej pracy. Marmur, w przeciwieństwie do granitu chłonie wszelkie zanieczyszczenia przez co wymaga regularnego impregnowania specjalnym preparatem, jeśli chcemy uniknąć trwałych przebarwień. Dodatkowo warto wszystkie rozlane płyny i mokre produkty ścierać z marmuru od razu. Należy też pamiętać by do czyszczenia blatów używać wyłącznie środków przeznaczonych do marmuru.

Projekt i wykonanie

Obróbka kamienia nie należy do najłatwiejszych i warto korzystać z usług prawdziwych fachowców. Wybierając blaty kuchenne Gdynia wybierają państwo ofertę firmy Stones Design, której pracownicy pomogą państwu dobrać kamień najlepiej pasujący do wnętrza. Mogą państwo wybierać spośród bogatej oferty wzorów i kolorów granitu oraz marmuru w najlepszej jakości, a najlepsi kamieniarze przygotują go według wymarzonego projektu.