Z pewnością zastanawiacie się, czy warto wybrać blaty do kuchni kamienne, czy też drewniane. Oba z tych rozwiązań mają swoje zalety, jednak dużo ludzi decyduje się na wybranie blatów drewnianych, na przykład blatów bukowych. Jakie zalety za te mają tego rodzaju podkłady pod szafki? Dlaczego warto się na nie zdecydować?blat 

Do wielu rodzajów kuchni

To, co istotne, blaty drewniane sprawdzą się w wielu aranżacjach kuchennych zarówno jeżeli będziecie chcieli się zdecydować na urządzenie kuchni w sposób tradycyjny, jak i nowoczesny. Blat dębowy jest trwały oraz świetnie wygląda połączony z bielą, szarością lub czernią. Do kuchni klasycznych dopasowuje się natomiast idealnie.

Gatunki drewna

Drewno jest wysokojakościowy materiałem, które przewyższa wszelkiego rodzaju wyroby kamienne. Wiadomo, że marmur czy też granit są naprawdę trwałymi, solidnymi wykończeniami, natomiast nie pasują do wszystkich rodzajów w kuchni, na przykład do rustykalnych czy w stylu retro. Blat drewniany jest świetnie wykończony, dobrze oszlifowany i często bardziej trwały, wykorzystuje się do niego wysokojakościowe drewno czyli buk, jesion lub dąb. Blaty bukowe za to są naprawdę popularne, drewno musi być pochodzenia liściastego, gdyż tego typu drzewa są naprawdę solidne.

Drewno lite

Decydując się oczywiście na blat bukowy, czy to inny rodzaj drewna, warto wziąć pod uwagę, czy chcecie mieć z drewna litego, czy też klejonego. O wiele rozsądnie oczywiście zdecydować się na drewno lite, ponieważ jest to zwarta struktura, która nie jest połączony ze sobą wyrobem, dzięki temu o wiele lepiej będzie wyglądać, a także nadawać wyjątkowy charakter wnętrzom. Drewna lite oczywiście nie nasiąkają wodą, a także nie rysują się.

Jeśli szukacie zatem ciekawych blatów bukowych, a także z innego drewna, warto zajrzeć na stronę:  woodmarket.pl, tam z pewnością znajdziecie wiele ciekawych propozycji i dostosowanych do własnych potrzeb. w sklepie tym można zakupić odpowiednie wielkości blatów oraz umówić się na wykonanie odpowiedniej docięcia produktu do Waszych potrzeb.