Wybierając akcesoria meblowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę zarówno na wykorzystane w nich technologie, jak i ogólną jakość wykonania. Tylko wtedy będziemy mieć bowiem pewność, że zakupiony element zwiększy komfort, związany z codzienną eksploatacją mebla. Do najczęściej kupowanych akcesoriów należą tu przede wszystkim prowadnice do szuflad oraz siłowniki do frontów, nazywane również podnośnikami. To właśnie tego typu meble są bowiem najczęściej wykorzystywane w naszych domach, wymagając tym samym zapewnienia im najlepszej możliwej efektywności. Na szczęście, na polskim rynku nie brakuje nowoczesnych rozwiązań, opracowanych przez wiodące, wieloletnie firmy. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego akcesoria pokroju prowadnic GTV są naprawdę warte naszej uwagi.

Siłowniki do frontów Aventos HK-XS

Niewielkie szafki wiszące, montowane na ogół pod zabudowę, to bardzo częsty widok w naszych kuchniach. Wybierając tego typu meble do naszego domu, warto jest pomyśleć również nad możliwością zapewnienia im wygodnego otwierania. W przypadku korpusów o wysokości 240-600 mm, ogromną popularnością cieszą się siłowniki Aventos HK-XS, opracowane przez austriacką firmę Blum. Dzięki trzem elastycznym typom, siłownik wraz z mocowaniami można zastosować po obu stronach. Ogromną zaletą siłowników Aventos jest również obecność systemu Blumotion, zapewniającego ciche otwieranie szafek. Na rynku dostępne są również siłowniki z technologią Tip-On, umożliwiające mechaniczne otwarcie drzwi, bez używania uchwytu. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w kuchniach o sterylnym, nowoczesnym stylu, jako praktyczne uzupełnienie charakteru pomieszczenia.

Prowadnice GTV do szuflad

Ponieważ szuflady są meblami niezwykle uniwersalnymi, także i w ich przypadku warto jest pomyśleć nad zakupieniem skutecznych akcesoriów. Do wiodących rozwiązań bez wątpienia należą tu niezawodne prowadnice GTV, dostępne chociażby w specjalistycznym sklepie XXL Meble. Dzięki wysokiej klasy materiałom, elementy te odznaczają się znacznie większą odpornością na rdzewienie, niż ich budżetowe odpowiedniki. Podobnie jak wspomniane wyżej siłowniki Aventos HK-XS, także i te akcesoria zapewnią nam ciche otwieranie i zamykanie. Dla dodatkowej skuteczności, możemy również zaopatrzyć się w wariant ze spowalniaczem, zapobiegającym trzaskaniu szufladą.