Żaluzje są wciąż najpopularniejszym rodzajem zasłon okiennych montowanych w polskich domach. Coraz częściej jednak żaluzje aluminiowe wypierane są przez ich siostrzane żaluzje drewniane. Jakie są największe zalety żaluzji drewnianych i czy warto zrezygnować z aluminiowych?

Żaluzje drewniane – charakterystyka

Drewniane żaluzje do złudzenia przypominają aluminiowe siostry, z jednym zasadniczym wyjątkiem – są wykonane z drewna. Nie zmienia się jednak ani ich kształt, ani funkcjonalność, dzięki czemu dotychczasowi użytkownicy żaluzji aluminiowych nie będą mieli żadnych problemów z nauczeniem się obsługi nowych zasłon. Żaluzje drewniane występują w dwóch wersjach: na taśmach oraz na drabinkach sznurkowych. Możliwy jest także dobór ulubionego koloru drewna, który doskonale dopełni wystrój wnętrza.

Zalety żaluzji drewnianych

Nie do każdego rodzaju wnętrza pasują żaluzje aluminiowe. Nowoczesne wnętrza utrzymane w skandynawskim stylu mogą zostać zakłócone przez aluminiowe lamele. Podstawową zaletą żaluzji drewnianych jest fakt, że są one naturalne i ekologiczne. Dzięki temu pełnią również funkcję dekoracyjną i pasują niemal do każdego rodzaju wnętrza. Jeśli chcemy nadać swojemu wnętrzu lekkości i wprowadzić element naturalny, zdecydujmy się na żaluzje drewniane. Tego rodzaju żaluzje pełnią oczywiście również swoją najważniejszą funkcję – chronią nasze wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzaniem, a my sami decydujemy o tym, jak dużo światła przedostawać ma się do naszego mieszkania.

Drewno – trwały materiał

Żaluzje drewniane cechują się długą żywotnością dzięki solidnemu materiałowi, jakim jest drewno. Należy jednak zawsze kupować żaluzje od sprawdzonych producentów, gdyż tańsze zasłony z marketów mogą być wykonane z gorszej jakości drewna. Jeśli zależy nam na nowoczesnym i ekologicznym wnętrzu, wymieńmy żaluzje aluminiowe na drewniane. Zapraszamy do naszej Pracowni w mieście Warszawa w celu wyboru najlepszej jakości żaluzji drewnianych. Chętnie doradzimy wybór odpowiednich żaluzji do Twojego wnętrza. Zobacz więcej na http://www.zdobimyokna.pl/oferty/zaluzje-drewniane/.