Jesteś właścicielem pięknego basenu, jednak masz już dosyć jego ciągłego czyszczenia? W takim razie powinieneś zakupić zadaszenie basenowe. Jest to dedykowany dach montowany nad basenem. Mamy nadzieję, że Cię zainteresowaliśmy takim rozwiązaniem. Zapraszamy do przeczytania naszego całego artykułu.

Jakich korzyści możemy się spodziewać, nabywając zadaszenie basenowe?

Najpopularniejsze zadaszenie basenowe to te, które ma konstrukcję teleskopową. Zadaszenia teleskopowe dają poczucie bezpieczeństwa osobom kąpiącym się w basenie. Na polskim rynku znajdziemy mnóstwo modeli spełniających światowe standardy bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo wynika również z możliwości kontroli dostępu do wody. Dzięki temu możemy kontrolować kąpiel naszych dzieci. Zadaszenie nad basenem chroni przede wszystkim wodę przed spadającymi nieczystościami w postaci liści czy owadów. Kupując taki mechanizm, nie musimy tracić czasu na żmudne sprzątanie. Utrzymując cały czas czystą wodę, nie trzeba stosować wiele chemii basenowej, dzięki czemu woda jest zdrowsza dla organizmu. 

Nabywając zadaszenie basenowe, z pewnością oszczędzamy. Wspominaliśmy już wcześniej o chemii basenowej. Mając zadaszenie, nie musimy tyle wydawać na środki czystości. Co więcej, pokrywa dachu ogrzewa i utrzymuje temperaturę wody. 

Posiadając zadaszenie, możemy się kąpać w każdych warunkach, a nie jedynie wtedy, kiedy jest ciepło. Pod takim dachem możemy pływać w basenie podczas deszczu, silnego wiatru czy po prostu niepogody. Tym samym możemy przedłużyć sobie sezon kąpielowy o 4 miesiące.

Niskie zadaszenie basenowe

Niskie zadaszenie basenowe sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie chcemy ingerować w tereny zewnętrzne, a dach basenu ma być dyskretny, tworząc przy tym kameralny klimat. W najmniejszych modelach prowadnica występuje tylko po jednej stronie. Dlatego takie zadaszenia są idealne również dla osób niepełnosprawnych. Dla lepszego komfortu wiele znanych producentów takich zadaszeń oferuje automatyczne sterowniki pozwalające na otwieranie i zamykanie zadaszenia, bez ruszania się z miejsca. Niskie zadaszenie basenowe będzie idealne dla małych basenów. 

Średnie zadaszenie basenowe

Średnie zadaszenie basenowe to istny kompromis pomiędzy niskimi a wysokimi konstrukcjami dachowymi. Swoimi gabarytami nie zakłócają estetyki ogrodu, a jednocześnie ich wysokość pozwala na swobodne pływanie. Średnie zadaszenia posiadają prowadnice po obu stronach, dzięki temu umożliwiają bardzo proste sterowanie całym zadaszeniem. 

Wysokie zadaszenie basenowe

Z uwagi na gabaryty takich konstrukcji to najwygodniejsze rozwiązanie. Wysokie zadaszenie basenowe umożliwia położenie leżaków obok basenu lub całego kompleksu wypoczynkowego. Prowadnice przy wysokim zadaszeniu basenowym są przedłużone poza obręb niecki. Takie rozwiązanie pozwala odsunąć segment tylko w jedną stronę. Dzięki temu można odsłonić cały teren i opalać się podczas słonecznych dni. Wysokie zadaszenie basenowe jest odpowiednie dla osób ceniących sobie przestronność oraz niesamowitą wygodę. Jednak trzeba się liczyć z tym, że najwyższe konstrukcje są najdroższe. 

Zadaszenia basenowe – cennik

Ceny zadaszeń basenowych są determinowane przez materiał, z którego są one wykonane, gabarytów konstrukcji oraz technologii. Zadaszenia tego typu są realizowane zazwyczaj z drewna, aluminium, poliwęglan oraz metalu. Nie da się ukryć, że zadaszenie jest luksusowym udogodnieniem. Ostateczna cena zależy również od tego, jakich rozmiarów posiadamy basen. Najtańsze modele zaczynają się od 4 tys. zł, natomiast za dobrej jakości zadaszenie trzeba zapłacić około 20 tys. zł. W innym przeliczeniu można przyjąć, że za 1 m2 zadaszenia basenowego trzeba zapłacić średnio od 400 zł do 600 zł. Szacunki jednak opierają się jedynie na danych uśrednionych. Ceny zadaszeń można z łatwością sprawdzić w internecie po frazie „zadaszenia basenowe cennik”. Jeśli chcemy dokonać rozsądnego zakupu, warto wybrać konstrukcję bazującą na pleksi. Trwałe konstrukcje są zazwyczaj wykonywane ze szkła.